Autor stránek

Autor stránek

Zde může být text o autorovi

POŘÁDÁ CYKLOTEAM AGRO KOLÍN

LOGO DVt.png

DVt očima Ergomu Enduraining

Doubrava Vysočina tour 2010

Pondělí 16.8. - volno

Úterý 17.8. - 3h - 90km, rovina, síla
-    jeli jsme s Milošem a Tomášem sílu na rovině. Nejdřív hoďku rozjetí ve vytrvalosti a pak 2x 20min. silový interval po rovině. Kadence kolem 70 ot./min., wattově a tepově to bylo meziprahově. Po intervalech hodinka vyjetí ve vytrvalosti a ve střídavém dešti.

Středa 18.8. - 4,5h - 130km, kopce, vytrvalost, nastoupáno 1300 metrů
-    dost mě bolely nohy a byl jsem unavený, ale objel jsem to docela v klidu. Normální kadence a převody. Intenzita v mezích vytrvalosti.

Čtvrtek 19.8. - volno

Pátek 20.8. - 1h - 30km, rovina, rozjetí
-    normální rozjetí s jedním rychlejším úsekem.

Sobota 21.8. - 3h - 106km, kopce, závod

-    závod ve Vrdech u Čáslavi pod názvem „Doubrava Vysočina tour". Na startu bylo asi 90 lidí. Jelo se 106km s převýšením 1250 metrů. Průměr byl lehce přes 38km/h. Trať byla pořád nahoru a dolů a dva velké kopce, na 35km a 70km. Od startu se jelo tempo a jen občas někdo zkoušel odjet, ale vždycky se to během chvíle sjelo. Asi na 20km odjel Prager ještě s jedním, ale byli pořád na kousek.16prvni_thumb.jpg Takže pod první velký kopec na 35km dojel balík v podstatě pohromadě. Kopec měl 3,3km a sklon prům.5,3%, 8min., průměr 390W. Průměrnou kadenci jsem měl 87ot./min. Snažil jsem se hodně točit, protože nemám moc sílu a kopce jsem neznal, tak jsem se bál, aby se mi nekously nohy. Jelo se tempo a postupně se odpadalo. Na vršku stoupání jsme docvakli odjetou dvojici a během chvíle se poskládali do skupiny asi 15 lidí (Vitas, Prager, Šťastný, Novotný, Zahrádka, Rozvoda, Běhounek, Kachlíř, Klíma, Svoboda, Pilnáček, Peking……) Po pár kilákách nás dojelo ještě pět lidí. Bohužel jsme nedokázali normálně střídat. Pořád tam někdo nechával díru nebo se půlka lidí jen vezla. Takže nám kolem 60 kilometru odjela normálním tempem ze špice dvojce Šťastný, Pilnáček. Měli jsme je na pár vteřin, ale tím jak jsme se nedokázali poskládat a jet, tak se nám vzdalovali.16druhy_thumb.jpgNa 70 kiláku byl druhý velký kopec 2,5km a sklon prům. 4,5%, 6min., průměr 380W, 86 ot./min. Opět jsem se snažil hodně točit, protože jsem se necítil jet to přes sílu. Najeli jsme do něj v tempu a po chvilce za to vzal Zahrada slušným nástupem. Byl jsem za to docela vděčný. Sice jsem se hodně trestal, ale byla to jediná možnost jak oklepat velkou skupinu, která moc nespolupracovala. Celý kopec jsem na Zahrádku měl díru asi deset metrů, ale neodjížděl mi. Před ním už byla vidět ujetá dvojce. Když jsem se nahoře otočil byl za mnou jen Peking z Agra. Petr Novotný ztrácel 20 metrů a postupně jsme se mu vzdalovali. Na horizontu jsem si docvaknul Zahradu a pak když se to zlomilo do sjezdu, tak jsme se všichni sjeli a bylo nás pět. Pilnáček, Šťastný, Zahrada, Peking a já. Začali jsme střídat a jeli hodně svižný kolotoč. Měl jsem toho dost, ale museli jsme jet, protože za námi už byli vidět skupinky. Do cíle to bylo 25km. Jeli jsme pořád kolotoč a nikdo se nesnažil odjíždět.


4km před cílem byla zatáčka a za ní 5% kopec 500 metrů dlouhý. Někde v 1/3 nastoupil Zahrada. 16nastup_thumb.jpgTrochu jsem to čekal, protože to byl poslední kopec před cílem. Měl jsem tam velkou, ale ten nástup byl opravdu slušný a já na to už neměl. Jel jsem co to šlo a několikrát jsem tam přiložil a jel jsem 40km/h, ale nestačilo to. Ergomo mi ukázalo 25 vteřin s maximem těsně pod 800W. Na horizontu jsem ztrácel 20 metrů, ale jak se to přehouplo do sjezdu, začali mi odjíždět. Ještě chvíli jsem se snažil jet, ale nemělo to cenu. Počkal jsem na Pilnáčka a Pekinga. Jeli jsme tempo a snažil jsem se ušetřit co nejvíc sil a trochu se vydýchat z předchozího nástupu.

16spurt_thumb.jpgDojezd byl po rovině po široké a přehledné silnici. Najel jsem si na druhé místo, abych mohl jet jak zprava tak i zleva. Nechtěl jsem nastupovat jako první, tak jsem čekal co bude. První za to vzal Pilnáček 250 metrů před páskou. Skočil jsem mu do háku a přiložil jsem. Postupně jsem tam dával těžší a někde na stovce jsem ho přelezl a udržel to až do cíle. Spurt 18 vteřin, 230 metrů, maximum 900 wattů, 58km/h. Pořadí v cíli Zahrada, Šťastný a já. Zahrada vyhrál zaslouženě a se Šťastným byli výkonnostně lepší než já, takže pořadí odpovídalo realitě.
Celkové výsledky jsou na webu
Agro Kolín
A spousta fotek od Denisy Pekingové na Facebooku


Zbyněk Kudrna, Enduraining Cycling Team
Miloš Krejčí, www.enduraining.com
Vysočina tour 16. 8. 2008
V sobotu se jela Doubrava-Vysočina tour. Startovalo se v 11.hod. z Vrdů kousek za Čáslaví směrem na Třemošnici. Bylo fakt hnusně. Když jsem to ráno viděl z postele za oknem tam se mi krutě nechtělo. Nějak mi upadá morálka co? Jarní nadrženost je pryč.Teploměr mi na Ergomu při závodě ukazoval od 12 do 14 stupňů. Sice jsme odstartovali a jen se honily mraky, ale za půl hodiny začalo pršet a pršelo s malýma přestávkama celý závod. Prostě hnusný počasí, že bys ani nevěrnou manželku nevyhnal. No a mi blbci jeli dobrovolně. Bylo nás tak 40 případů.

Od startu se jelo normálně, moc se nikomu nechtělo s výhledem na 110 kiláků v kopcích a ještě za tohohle počasí. Já jsem si jel hezky v klidu na ocase, abych se vyčůral a rozjel a nečekal jsem, že by někdo výrazně odskočil. Moc to tam neznám a jel se jeden okruh, takže jsem nevěděl jak který kopec vypadá a kde by za to stálo vzít. Naštěstí jsem tam jel kdysi závod a vzpomněl jsem si tam na tu K2 jak jí říkají, která byla na 25km. Docela výstižný název na kopec který měl místama skoro 16%. Tam nám jeden na pár metrů odjel, tak jsem ho doskočil a jel aby se to trochu natáhlo a nebylo nás tolik do sjezdů.
kopec_ZK.jpg
Na vršku jsme zůstali čtyři a protože jsme zase extra nejeli, tak nás dva dojeli a jeli jsme v šesti. Nikdo nebyl vidět, tak jsme se tam postupně porovnali a docela pravidelně střídali. Bylo tam docela hodně kopců (1500 výškových metrů na 110km), ale nikdo nenastupoval tak to šlo. Jeden tam sice dost zlobil, ale měl defekt, tak bohužel... Tak 25km před cílem byl kopec kde už jsem to trochu znal, tak jsem tam nakvedlal velkou a trochu to rozjel.
(pozn. bílá křivka znázorňuje zařazený převod)
nastup_ZK.jpg
Asi se jim nechtělo jet, protože jsem jim trochu odskočil. Když jsem viděl že mám díru, tak jsem jel pořád a pomaličku jim odjížděl. Jelo se dál z Bojanova na Seč a na Žleby, takže žádná rovina a hlavně fakt foukalo a to dost hnusně proti. Jel jsem co to šlo, abych se jim hlavně ztratil z dohledu. Po pár kilometrech jsem je za sebou už neviděl, ale moc jsem tomu, že to vydržím nevěřil. Pořád jsem jel kaši kolem 180 tepů a hlavně jsem si hlídal kadenci a watty na Ergomu v kopcích, abych nezpomaloval. Hodně jsem to rozjížděl nástupama přes horizonty, abych udržel rychlost, což mě asi stálo hodně sil, ale byl to závod, tak jsem závodil, sice hlavně sám se sebou, ale závodil. Jediný kdy jsem si trošku vorazil byly sjezdy, ale moc to nešlo, protože fakt foukalo. Prostě ujíždět sám je blbost, protože jsem si to musel oddřít sám. Naštěstí jsem se vytrápil a neseklo mi, tak jsem to dojel.
Dal jsem jim tak minutu dvě. Druhý dojel Novotný z Agra a třetí Živný z Boleslavi. Trochu mě bolely stehna asi z těch intervalů v kopcích z týdnu. Doufám, že to bude někde vidět, protože si poslední dobou fakt často dávám. Pořádali to kluci z Agra a měli to docela pěkně udělaný.
Na záznamu jsou špatně vidět kopce protože mi blbnul výškoměr na mém Ergomo (ale jak jsem slyšel tak tam blbnul skoro každý měřič tepové frekvence). Asi mu byla zima jako mě a určitě byl mokrej jako já. Koukni se na posledních 25km jak jsem ujel docela slušný švih ne?
last_25_ZK.jpg
Ale byla to dávačka.

Zbyněk Kudrna Enduraining Cycling Team
Zápatí stránek
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one